Блог Новини ФСТУ

Звернення Національного університету фізичного виховання і спорту України

Надія Сичова
27 Лис 2018

Шановні  колеги!

Дозвольте Вас поінформувати, що в Національному університеті фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ) здійснюється підготовка фахівців для вітчизняної сфери туризму. Нині в НУФВСУ у складі трьох факультетів функціонує 21 кафедра, діє аспірантура та докторантура. Серед викладачів університету – 47 докторів наук і професорів, 126  кандидатів наук і доцентів. Університет має 5 наукових лабораторій, видавництво, 6 комп’ютерних класів. Матеріально-технічна база університету налічує дев’ять навчальних корпусів, центри для занять зимовими та водними видами спорту, чотири гуртожитки на 845 місць, 25 спортивних залів, два плавальних басейна та ін.

З метою забезпечення нагальної потреби вітчизняної туристичної сфери у висококваліфікованих фахівцях в НУФВСУ створено кафедру туризму.

Кафедра туризму здійснює підготовку фахівців зі спеціальності 242 Туризм для здобуття ними кваліфікації бакалавр з туризму та фахівець з туристичного обслуговування. Форми навчання – денна (термін навчання – 4 роки, ціна навчання – 15000 грн.) та заочна (термін навчання – 5 років, ціна навчання – 9000 грн.). Крім того, здійснюється підготовка фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти для здобуття ними кваліфікації магістр з туризму, туризмознавець. Форма навчання – денна (термін навчання – 1 рік 4 місяці).

Підготовка фахівців здійснюється за кошти державного бюджету, а також юридичних і фізичних осіб.

Студенти вивчають цикли соціально-гуманітарних, економіко-управлінських і фахових туристичних дисциплін, готельний та ресторанний бізнес, інформаційні технології у туризмі та ін.  Значна увага приділяється вивченню іноземної (англійської) мови професійного спілкування. Університет організує для студентів практику та стажування в провідних туристичних компаніях України та зарубіжжя. У процесі навчання студенти також мають можливість займатися спортивно-оздоровчим туризмом, відпочивати у Карпатах та здійснювати подорожі, походи та екскурсії Україною. Після закінчення навчання випускники працюватимуть у туристичних фірмах, готельних комплексах, ресторанах, представництвах іноземних туристичних компаній.

Довідкова інформація:

04074, м. Київ, вул. Фізкультури, 1, корп.3, к.107, кафедра туризму

тел. (044) 287-53-47, E-mail: turizm_nufvsu@ukr.net, Web-сторінка: http://www.uni-sport.edu.ua

8 комментарі(в) Додати коментар

 • Мені здається в Інституті спорту погано розуміються на туризмі як спорті, якщо відкрили підготовку комерційних працівників з матрасного туризму. То ж рекламувати їх не варто, хіба що вони цю рекламу оплатили, в чому я дуже сумніваюсь

 • У нас з цим універсиетом Договір про співпрацю, його з оплесками підписали президент ФСТУ Цибух В., та віце-президент ФСТУ Бабенко Ю. Це було в далекі 2015 роки

 • Кроме подписи договора три года назад
  1.Кто работает?
  2.По каким совместным вопросам?
  3. Есть ли что-то выполнено?
  4. В чем может быть вообще совместная деятельность(только не фантастические прожекты Бабенко Ю)
  В качестве примера. В феврале я провожу обучающий семинар горников в Карпатах. Университет мне направит своего преподавателя(одного из 47 профессоров туризма) в Заросляк прочитать лекцию ,”Бухгалтерский учет в деятельности туристической фирмы” которому я должен все оплатить или командируют туда своих студентов(оплативших обучение 15000гривень)? Или научат меня как участников собрать,доставить,разместить, обогреть и накормить,найти лекторов и инструкторов практических занятий итд. Фантазеры вперед!!!

 • Дана пропозиція-результат усвідомлення професійними колами спорту необхідності співпраці з нашою федерацією у професійній підготовці кадрів спортивного туризму-тренерів, інструкторів-організаторів комерційного і не комерційного спорту.
  ФСТУ в свій час уклало угоду про співпрацю і успішно провалило роботу по ній. Мабудь, з огляду на позицію відповідальних виконавців, які вважали це “фантастико” і “зайвим клопотом. Звідци і сарказм
  Козія з приводу “фантастичних проджектів”.
  Але виявилось, що в співпраці навідь в умовах нашої повної бездіяльності зацікавлена інша сторона, про нас не забула і потребує її. Значить не така вже це і фантастика. А прсто невикористання існуючих можливостей і непрофесійний підхід до оцінки ситуації.
  Позиція “Ми самі всьому всіх навчимо” – ось де дійсна фантастика, переоцінка власних можливостей і явно завищена самооцінка, яка викликає сумнів в успіху “проджектів” навчання і фантастичність можливого досягнення результатів.
  До того ж , відповідно до законодавства, спорт без професійно підготовлених кадрів не може мати легального статусу. Ну і де ці кадри в спортивному туризмі? Досі ФСТУ не спромоглося їх готувати? Всі навчальні програми не приймаються за участю і не втілюються за участю ФСТУ. Про який підхід до професійної підготовки кадрів може йти мова? Досі розвиток спортивного туризму продовжується на аматорському рівні.
  А ще найголовніше питання, а що за спорт без тренерських кадрів, де організації, які б їх утримували або підтримували їх діяльність, так би мовити роботодавці навчаним фахівцям? Ми стоїмо перед вибором-або лишаємось на початковому аматорському рівні, або розвиваємо інфраструктуру і комерційну діяльність і переходимо у” вищу спортивну лігу “ю Мова йде в першу чергу про клуби і секції спортивного туризму, комерційні проекти-маршрути , турфірми , які спеціалізуюються в своїй діяльності на спортивному туризмі в тому числі, спортивно-туристські табори та інше. Не буде інфраструктури для роботи фахівців не буде реального розвитку спорту. Спорт як комерційно привабливий проект може існувати.Спортивний туризм, який без організаційної підтримки продовжує своє хоч і бідне , але існування може стати в ряд комерційних видів спорту. Може дати роботу фахівцям, які приножать ряди спортсменів та споживачів спортивного продукту. Але вже ясно, що старі кадри цім зайнятись не спроможні. Практика доказала, що вони лягають тільки впоперек реалізації інфраструктурних проектів. Дивна позиція.
  Якщо нічого не робити або робити так як це було колись а сучасні підходи вважати “фантастикою” та відсторонюватись від них – це може і простіше. Але, як зясувалось, “фантастичні” проекти, започатковані в свій час ФСТУ, які не були належним чином функціонерами ФСТУ (на рівні комісій) оціненені, отримують позитивний відгук в професійних колах, нагадують нам про своє існування і доводять життєспроможність.
  Неоцінена сама можливість переведедення діяльності ФСТУ з аматорської у у професійну неаматрську площину персонально мною розцінюється як помилка. Якщо знову федерація не буде викоритсовувати співпрацю з Вузами, а ще з інфраструктурними обєктами де підготовлені у Вузах фахівці зможуть бути працевлаштовані-то знову продовжиться її існування на аматорському рівні , яке веде до незворотнього і повнонго скорочення діяльності.
  Нам потрібні інфраструктурні обєкти, економічно і організаційно рентабельні, комерційно успішні, а не дотаційно жебракуючі. Цьому може навчитися тільки отримуючи професійні знайння вищого рівня у фахових спеціалістів акредитованих навчальних установ.А ще просто створити місця для роботи фахівців.

 • Федерації спортивного туризму, всім друзям – Успіхів в Новому році !

  Знайомтесь, панове функціонери !

  Ігор Шкляр.

  Зателефонуйте. Проконсультуйтесь. Розумна, доступна людина, Ваш колега по Федерації спортивного туризму.

  Успіхів в Новому році !

  https://dzembronya.blogspot.com/p/blog-page_13.html

  Девіз: “Чим більше мандрую Світом, тим більш закохуюсь в рідну Україну та милу серцю Дземброню!”

  Закінчив з відзнакою Інститут фізкультури, кафедра туризму.

  https://dzembronya.blogspot.com/p/blog-page_13.html

  Девіз: “Чим більше мандрую Світом, тим більш закохуюсь в рідну Україну та милу серцю Дземброню!”

  Закінчив з відзнакою Інститут фізкультури.

  Інструктор спортивного туризму міжнародного класу,
  майстер спорту з спортивного туризму,
  суддя національної категорії з спортивного туризму.

  Автор публікацій з питань активного та спортивного туризму, підготовки фахівців супроводу – гірських гідів – на маршрутах у горах, проблем екології туризму. Автор доповідей на міжнародних конференціях.
  Нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури і туризму України, відзнакою “Видатний мандрівник України” Національної федерації спортивного туризму України.

  Організатор походів та сходжень як в Україні, так і за її межами. Успішно проводив сходження на вершини Монблан (4810м), Ельбрус (5642м), Кіліманджаро (Кібо, 5892м, Меру, 4650м), Мак-Кінлі (6190м), Аконкагуа (6962м) та інші. Чемпіон та призер України з спортивного туризму. Керівник більш як десяти походів вищих категорій складності на Кавказі, Алтаї, Тянь-Шані, Памірі, Паміро-Алаї.

  Досвід участі та проведення зимових скітурінгових маршрутів та сходжень на Північному Уралі, Хібінах, Заполярній Швеції, та Чорногорі.

  Фахівець з етнографії та історії Гуцульщини, організатор відповідних турів.
  Захоплення: флористика, гуцульські старожитності, скітуринг, скандинавська ходьба.

  Особисті контакти: тел. 067-769-01-05

 • Неймовірно, шановне товариство !

  Маємо ” Усвідомлення професійними колами спорту необхідності співпраці з нашою федерацією у професійній підготовці кадрів спортивного туризму !”
  Уточнюю. Не тільки професійними колами спорту. Там велика черга… Найближчий, зацікавлений, але мовчить… Кафедра туризму Академії праці – нащадок радянських профспілок. Далі йдуть фахівці осітніх установ, кафедри різні. Найближчий представник – Льотна академія, член федерації спортивного туризму, ……, доктор геграфічних наук, автор термінів по туризму, голова лижної підкомісіїї…, головне, що доктор. Далі Полтава, Львів, та ін.
  Повторюю – величезна черга.

  Знаєте, що обєднує кафедри туризму національного університету фізичного виховання і спорту та Академії праці?
  Правильно. Назва кафедри. А ще – серед фахівців (перелічених на сайтах співробітників кафедр – немає жодного (ни одного, no one on the list, niemand auf der Liste, 名單上沒有人, ..) Ви зрозуміли. Нема. Ні одного викладача з досвідом спортивних походів по видам спортивного туризму. Вони не знають, що це таке. Вибачаюсь перед Олексієм Келіним, вони не знають. Нагадую – керівник унікального спортивного походу експедиції з траверсом 7000 вершин. Можу поставити досягнення
  Олексія та його товаришів в один ряд з Рудольфом Мейснером, який після підкорення всіх 8000 тисячників світу, вирішив відпочити та здійснив подорож від берега до берега через всю Антарктиду,
  може ікнеться Ігорю Сініцину (дівоче прізвище Лімбен), вихованцю тур клубу “Глобус”, або Тамарі Міщенко та її вихованцям (теж “Глобус”).
  Все дуже просто – спортсмени-професіонали, особливо призери, без проблем починали подорожувати. Звання та необхідність (не будеш тренуватись – смерть!) змушувало. Найбільш активні – ставали керівниками секцій по спортивному туризму, комісій з з видів туризму в клубах та ін.
  Те про що пише Бабенко Ю., звичайна реклама. Теж треба.
  Знаю добре та поважаю Ігря Шкляра – професіонала, вихованця тур.клубу “Глобус”, який на відмінно, з відзнакою отримав другу вищу освіту – в національному університеті фізичного виховання і спорту.
  Бабенко добре знає цю видатну людину та його досягнення в спорті. Якщо ні, звертайтесь – розповім.
  Маю честь бути вихованцем тур. клубу “Глобус”, маю досвід пішохідних, спелео, лижних та, особливо, гірських спортивних походів та експедицій до найвищих к.с.
  Чесно скажу – без федерації спортивного туризму України, клуб туристів Київського політехнічного як існував, існує, буде існувати ! Питання – чи буде існувати федерація спортивно туризму?

  Сергій Михайлович Циганенко, інструктор гірського туризму.

  Пишіть, smts2012@ukr.net

 • Доброго дня!
  Шановний Сергій Михайлович та шановне панство!
  Я доцент Національного університету фізичного виховання і спорту України, щоправда кафедра інша , не туризму. Проте, якщо є питання або конкретні пропозиції я як член Федерації допоможу вирішити.
  Завжди відкритий для спілкування та співпраці.

  З Повагою
  Поч. проф., доц. Заплтинський В.М. кандидат наук.

 • Повинно бути усвідомлення кого готує кафедра туризму НУФВСУ та яких фахівців потребує саме спортивний туризм з якою кваліфікацією та підготовкою.

Залишити коментар