Блог Змагання

На Волині відбувся Чемпіонат Європи зі спортивного туризму

Денис Цветинович
10 Жов 2018

4-7 жовтня 2018 року на Волині відбулись уже традиційні Міжнародні змагання – Чемпіонат Європи зі спортивного туризму, організовані Міжнародною Федерацією спортивного туризму, Федерацією спортивного туризму України, Українським державним центром туризму і краєзнавства та Волинським обласним Центром туризму, спорту та екскурсій.

 

На змагання, які вже вшосте відбуваються на базі «табору Сонячний», що у селі Гаразджа Луцького району, прибули 13 команд із Білорусі, Латвії, Литви, різних областей України та міста Києва.

 
Головний суддя змагань – суддя національної категорії Леонід Толстіхін привітав учасників мовами їх країн та з гордістю зазначив, що Волинь є центром міжнародних зв’язків у спортивному туризмі, як дитячому, так і дорослому. «Саме тут зароджувались міжнародні туристські змагання ще у 90-х роках минулого століття, у яких брали участь багато країн. І сьогодні вони продовжуються у новому форматі».

 

S4540019

 
Тренер збірної команди Латвії Інга Лєпіна, яка цього року привезла дві команди, згадала як сама бігала тут ще дитиною. «Добре, що спортивний туризм у вас так розвивається, і цей табір, в якому ми розміщуємось, має дуже хороші можливості для занять спортом та туризмом, є відповідна матеріально-технічна база, яка дозволяє проводити змагання такого рівня».

 

S4540126

 
Перші два дні відбувались особисті змагання, де спортсмени виборювали звання Чемпіона Європи серед юнаків та дорослих. На короткій дистанції «Смуга перешкод», облаштованій на туристському полігоні табору, найкращу спортивно-туристську майстерність як серед юнаків, так і дорослих показали спортсмени з Республіки Білорусь – Олександр Галушко і Дарья Рута з Кобрина та Артем Таланець і Єлизавета Ярмантович із Гродно.

 
У другий день спортсмени долали 8-ми кілометровий крос-похід у лісовому масиві с.Гаразджа від «табору Сонячний» до турбази «Юний турист». Дистанція крос-походу включала в себе як технічні етапи з туризму – навісні та крутопохилі переправи, підйоми та спуски по вертикальних мотузках, траверси схилів, в’язання туристських вузлів, так і завдання з орієнтування на місцевості – визначення та рух за азимутом, взяття контрольних пунктів, завдання з топографії. На цій дистанції кожен учасник мав можливість самостійно обрати для себе варіант руху. Результат залежав від кількості балів, набраних за виконання завдань та успішного подолання технічних етапів і визначався за допомогою електронної відмітки, яка застосовувалась на змаганнях. У цьому виді лідерами серед юнаків стали Микола Шаповал з Вінниччини та Діана Іващенко з Донецької області, а серед дорослих – волинянин Олександр Оришко та Єлизавета Ярмантович з Республіки Білорусь (Гродно).

 

S4580014

 
Найскладнішими були змагання на дистанції командної «Смуги перешкод», які відбувались безпосередньо на території «табору Сонячний». Комплексна дистанція з технічними етапами була наведена під кронами дерев та включала дві скельні ділянки зі штучного рельєфу. Щоб подолати дистанцію, необхідно мати не лише відповідну спортивно-туристську підготовку, але й продумати тактику дій в команді, де від кожного залежить результат. Відмінну техніку на цій дистанції показали команди Вінницької області, Республіки Білорусь та Латвії серед юнаків і Волинської області, Республіки Білорусь і Литви серед дорослих.

 
За результатами 3-денної боротьби переможцями у Чемпіонаті Європи та Міжнародних змаганнях зі спортивного туризму серед юнаків стала команда з Вінницької області, друге місце здобула команда з Кобрина (Республіка Білорусь), а замкнули трійку лідерів спортсмени з Латвії. Серед дорослих лідерами стали туристи Гродно (Республіка Білорусь), друге місце посіла команда Волині і третє місце виборола команда Латвії.

 

S4580112

 
Переможці та призери отримали грамоти, дипломи від організаторів, кубки та медалі, а також сувеніри від господарів змагань.

 
Як зазначали учасники в підсумку, змагання відбулись на високому рівні, динамічні та цікаві дистанції, де кожен мав можливість показати свою майстерність, взяти щось корисне від інших спортсменів. Керівники делегацій мали чудову нагоду обмінятись досвідом щодо підготовки спортсменів та організації подібних змагань в різних країнах. У кожного залишились приємні враження від перебування на Волині.

 
Прес-служба Волинського ЦТСЕ

4 комментарі(в) Додати коментар

 • А де були запрошення і прес-релізи? Чому на змаганнях не виступали найсильніші спортсмени?
  Де можна побачити умови дистанцій та протоколи?

 • А яке запрошення треба? В календарі ФСТУ ці змагання є! Всі призери України були про них повідомлені,але нажаль не виявили бажання взяти участь. Серед дитячих команд цієї проблеми не було, Україну представляли призери чемпіонату України серед юнаків

 • На сайті http://www.vctse.lutsk.ua/index.php/turizm/zakhodi
  А що це було? Чемпіонат Європи чи просто міжнародні змагання? Якщо ЧЄ, то чому вся інформація подається як міжнародні змагання “Волинь”?
  “А яке запрошення треба?” – Інформація на офіційному сайті ФСТУ.

 • Ідея відмінна але на жаль…
  Змагання проводяться не перший рік, а організатори досі не можуть визначатись з суддівством, кожного дня умови змінюються, штрафи то є то нема, ранком кажуть одне в обід вже інше, при проходженні трете, під натиском команд інших країн четверте.

Залишити коментар