Блог Змагання

Чернігівщина вітала учасників особистого чемпіонату України з пішохідного туризму

32072939_1789595554439248_8521166483349307392_o

4-7 травня яскраве сонце і практично вже літня жара зустрічала у Чернігові учасників особистого чемпіонату України з пішохідного туризму. 49 спортсменів з різних куточків України: м.Києва, Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької та Чернігівської областей змагались за право вважатись Чемпіоном України. Із них окремий залік у своїй віковій групі отримали 13 юніорів, а також паралельно проводився й чемпіонат серед студентів.

Рано вранці у суботу, 5 травня, спортсменам уже не до сну, адже на них чекає 5-годинний крос похід. Складений за системою орієнтування за вибором, учасники могли на кожному етапі визначити для себе подолання тієї перешкоди, яка їм більше до снаги. Але звісно ж не можна було просто подолати усі найпростіші варіанти. Учасники повинні розробити таку тактику, щоб виконати мінімальні вимоги до дистанції найвищої складності, і для цього цілий вечір напередодні спортсмени аналізували різноманітні варіанти, рахували бали складності та продумували варіанти маршрутів, якими їм доведеться пройти.

Так серед чоловіків найкращими виявились Павло Носков (Миколаївщина) – 3 місце, Максим Пономаренко (м.Київ) – 2 місце, а переможцем дистанції став Сергій Онищенко (Чернігівщина). Серед жінок найкращі результати показали Оксана Токар (Тернопільщина) – 3 місце, Олександра Єрьоміна (м.Київ) – 2 місце, та переможниця Оксана Мезенцева (м.Київ).

Серед юніорів найкращими стали Віталій Дихал (Чернігівщина) та Маргарита Дробаха (м.Київ) – 3 місце, Владислав Журавльов (Чернігівщина) та Дар’я Бевз (Вінниччина) – 2 місце, та переможцями серед юніорів та юніорок відповідно стали Максим Пономаренко (м.Київ) та Оксана Токар (Тернопільщина).

Неділя приготувала для спортсменів інше випробування. На учасників чемпіонату чекала коротка смуга перешкод, проте не надто проста. Тут учасники мали лінійний маршрут руху і долали підйоми, траверси, переправи. А найважчим завданням була робота з умовно потерпілими, яких потрібно було спускати на собі та піднімати по крутопохилій переправі.

Із цими завданнями найкраще впорались Ярослав Зулін (Вінниччина) – 3 місце, Максим Пономаренко (М.Київ) – 2 місце, а переможцем став Сергій Онищенко (Чернігівщина). Серед жінок найсильнішими спортсменками виявились Ірина Скушка (Тернопліьщина) – 3 місце, Оксана Мезенцева (м.Київ) – 2 місце, та переможниця Алєся Ляшенко (м.Київ).

Серед юніорів в призери увійшли Владислав Журавльов (Чернігівщина) та Дар’я Бевз (Вінниччина) – 3 місце, Віталій Дихал та Альона Силка (обоє із Чернігівщини) – 2 місце, Максим Пономаренко (м.Київ) та Ірина Скушка (Тернопільщина) – 1 місце.

У загальному заліку призерами серед дорослих стали Павло Носков та Марія Колеснікова (обоє з Миколаївщини) – 3 місце, Максим Пономаренко та Олександра Єрьоміна (обоє з м.Києва) – 2 місце, а звання Чемпіонів України серед дорослих завоювали Сергій Онищенко (Чернігівщина) та Оксана Мезенцева (м.Київ).

У загальному заліку серед юніорів до призерів увійшли Віталій Дихал (Чернігівщина) та Ірина Скушка (Тернопліьщина) – 3 місце, Владислав Журавльов (Чернігівщина) та Дар’я Бевз (Вінниччина) – 2 місце, і Чемпіони України серед юніорів Максим Пономаренко (м.Київ) та Оксана Токар (Тернопільщина).

Ці змагання показали багатьом спортсменам, на що здатен спортивний туризм і на що здатні вони самі на дистанціях, кому потрібно працювати більше, а кому – значно більше. Ну і звісно, лави майстрів спорту України поповнились іще двома спортсменами. Вітаємо Оксану Мезенцеву (м.Київ) та Сергія Онищенка (Чернігівщина) з виконанням нормативу!

Відеорепортаж зі змагань можна переглянути на фейсбук-сторінці Чернігівської філії НСТУ. Протоколи змагань можна переглянути на офіційній сторінці пішохідної комісії ФСТУ на фейсбук.

Залишити коментар