Блог Змагання > Новини ФСТУ

Чемпіонат України з вітрильного спортивного туризму 2019

Александр Дикий
30 Сер 2019

З 03 по 11 серпня, с.Морське, м.Коблево Миколаївської області
відкриття
У кожному з нас є дух спортивних перемог. Кожен прагне накопичити досвід, щоб стати переможцем. Ось і я хочу розповісти, як проходили наші змагання.
Вибір старту приніс нам чудове місце біля села Морське поруч з Коблево Миколаївської області. Всі ми знаємо, чим славиться область – звичайно ж морем. Море, сонце, літо, вітер – найкращий фактор для перемоги. Учасники стали збиратися ще з першого числа. У цьому році на змагання своїх представників відправили 12 областей. Полтавська область приїхала з екіпажамі – «Pearl», «Alpiro», «Спокійний». Київська звичайно сама різноманітна привезла 4 човники, – «Песець», «Добродруг», «Нея», «Мері». А тут і Харківська подтянулась- «Фрам», «Віон». Донецька прислала – «Вінсент». Волинська – «Дикий вітер». Дніпропетровська відрядила всіма улюблений «Валерчик». «Метелик» прилетів з Хмельницької. А «Золотце» із Запорізької. Житомирська надіслала ще одну «Альпіру 18». Одеська – «Осу». А всього приїхало нас 63 спортсмени. Звичайно ж всі бажають перемог. КМСУ мріють стати майстрами  спорту, а їх – 29 осіб. Перший розряд в кількості 20 спортсменів спробують отримати КМСУ. Другий розряд (4 спортсмени) і третій (4 спортсмени) звичайно ж теж хочуть перемог. Але все по порядку.
стапель
Море завжди розставляє свої корективи, так і в цей раз. Грозовий фронт неабияк підмочив дощем наші надії. Він же підняв вітер і почав погрожувати нам оверкиль і поламаними щоглами. Так що старт відбувся, коли боги моря і вітру трохи стали до нас милосердніше.
ГСК
Ось все і в зборі. Старт. І флотилія пішла походом-ралі на Кінбурнську косу. Побувши в красі Кінбурнська, на другий день вирушили на Тендрівську косу. Краса безлюдних місць має первородну красу. Там, де немає людини завжди залишається відчуття свободи. Тому вирішили ми подивитися на третій день де ж безлюдніше – на Кінбурнсі чи Тендрі. І пішли в таку маршрутну гонку. Море вирішило, що старт без прибою – це не старт. Тому для багатьох цей старт став серйозним уроком з управління судном. Хтось впорався, а комусь і не сильно пощастило. Поламалася «Мері», «Альпіро 18» дізнався, що таке оверкиль. Але впоралися як змогли, при поверненні вирішили, що в цій боротьбі однієї та іншої коси перемогла Кінбурнська, і на 4-й день пішли походом-ралі на косу переможницю. Переночувавши під покровом соснового бору на 5-й день провели трикутники. І ось вже 6-й день і всі розуміють, що казка закінчується і треба повертатися. Останній етап походу-ралі повернув нас назад на стапель в Морське. На березі чекали нас наші гості  і гості пляжу. Інтерес, який викликають наші судна, завжди малюють на обличчях людей захват. Мабуть нас все ж не дуже багато. Хотілося б, щоб кожен чемпіонат додавав нам ще по катамарану. Є надія, що на наступний рік до нас приєднається нова команда з Миколаєва. Є інтерес.
тендра
Закриття завжди приносить медалі, привносить ейфорію перемоги. П’янкий запах перемоги змішується з запахом моря і вітру, приносить найголовніший приз переможцю. Цим призом стає розуміння, що ще один похід записаний в книгу життя. Ще одна перемога, ще одна удача.
А хто ж переміг запитаєте ви, питання цілком доречне. Перемогла, звичайно ж як завжди, дружба, море, сонце і дві прекрасні коси – Кінбурнська і Тендрівська.
Ось мовою цифр звичайно це не так романтично, чи не так цікаво. Але все ж:
Клас суден до 10 кв.м. :
1 місце – «Perl»,
2 місце – «Песець»,
3 місце – «Вінсент»,
Клас суден до 13 кв.м. :
1 місце – «Валерчик»,
2 місце – «Золотце»,
3 місце – «Нея»
Клас суден об’єднаний: до 16 кв.м. – понад 16 кв.м.:
1 місце – «Спокійний»,
2 місце – «Альпіро»,
3 місце – «Фрам»
загалом
І на останок, за кожним рядком написаних вище ціла глава життя. Глава про сонце, море, вітрила, світанки і заходи. Пісні під гітару, розсипи зоряного неба, краса природи і надійні плечі друзів. До побачення, ЧУ. До нової зустрічі!
закриття
нагородження

старт в прибійну хвилю

ЗАЯВКИ
ПРОТОКОЛИ ВИКОНАННЯ РОЗРЯДІВ
ФОРУМ

1 коментар Додати коментар

  • Пишаюся Вами. Пишаюся Вашою завзятістю й бажанням всім довести, що вітрильний спортивний туризм розвивається, вишукує нові можливості, виховує нові команди (екіпажі), готує цікаві дистанції, крокує разом із новітніми технологіями. Цікаво було слідкувати за вашими перегонами по трекерам.
    Бажаю всім здоров’я і подальших перемог. Be strong, feel free, stay in sport.
    Ваша Сичова

Залишити коментар