Керівництво

Федерацію спортивного туризму України створено 22 вересня 2000 року на Установчому з’їзді, що проходив у м.Вінниці, та зареєстровано Міністерством юстиції України 8 лютого 2001 р. (свідоцтво № 1572) як всеукраїнську громадську фізкультурно-спортивну організацію.

 

DSC_9144_thumb

Виступ при обранні на пост президента федерації на Vз’їзді ФСТУ 23 квітня 2016 року.

Президент Федерації – Лопушанський Андрій Ярославович – політичний та громадський діяч, народний депутат України V та VIII скликання, обраний 23 квітня 2016 року на позачерговому V з’їзді ФСТУ.
 

До складу керівництва Федерації входять Перший віце-президент Дячук Василь Васильович та Віце-президенти Іванов Валерій Юхимович, Пахолюк Тарас Петровчи, Толстіхін Леонід Миколайович, Сичова Надія Павлівна.
 

Керівні органи Федерації – З’їзд, Президія, Виконком.
Керівною особою Федерації є її президент.
 

4d81f76f9a4fa08e72861839ecfcd372

З часу заснування та 12 років поспіль президентом Федерації був народний депутат України – Матвієнко Анатолій Сергійович.

1328885935_tsybuh

З лютого 2013 року по квітень 2016 року федерацією керував Цибух Валерій Іванович, надзвичайний і повноважний посол України, обраний у лютому 2013 р. на ІV з’їзді ФСТУ.

 

29 жовтня 2002 року рішенням колегії Держкомспорту України Федерації надано статус національної спортивної федерації. Рішенням Мінмолодьспорту у липні 2015 року статус національної спортивної федерації подовжено.

 

На сьогодні осередки Федерації діють в 24 областях та місті Києві. Рішенням Президії з 07.02.2015 призупинена діяльність  Федерації спортивного туризму Криму та  Севастопольської міської федерації спортивного туризму як осередків ФСТ України.

 

Федерація у своїй роботі активно співпрацює на договірних засадах з Мінмолодьспортом України та його територіальними управліннями, Міністерством оборони України, Державною службою надзвичайних ситуацій України, Міністерством екології та природних ресурсів України. Федерація є  співзасновником спілки громадських організацій «Спортивний комітет України» (СКУ), яка налічує близько 40 всеукраїнських федерацій з неолімпіських видів спорту.

 

sportturizm

Основною статутною метою діяльності Федерації є сприяння розвитку спортивного туризму в державі, підвищенню ролі фізичної культури та спорту у всебічному гармонійному розвитку особи, зміцненні здоров’я населення, формуванні здорового способу життя.

 

Федерація спрямовує свої зусилля на розвиток автомобільного, вітрильного,  велосипедного, водного, гірського, комбінованого, лижного, мотоциклетного, пішохідного, спелеологічного видів спортивного туризму.

 

Основні напрями діяльності Федерації:

  • організація та проведення спортивних туристських заходів – всеукраїнських та регіональних змагань з техніки спортивного туризму та спортивних туристських походів та експедицій;
  • вивчення та пропаганда спортивних туристських ресурсів території України, розробка та апробація класифікованих туристсько-спортивних маршрутів;
  • сприяння організації навчально-методичної роботи з підготовки та підвищення кваліфікації кадрів спортивного туризму;
  • сприяння інформаційному, нормативному та методичному забезпеченню розвитку спортивного туризму в Україні;
  • структури Федерації.

raft

Кожен рік Федерація спільно з Мінмолодьспортом України проводить до 30 всеукраїнських змагань (Чемпіонати, Кубки, інші всеукраїнські змагання) з різних видів спортивного туризму та більше 100 змагань обласного рівня. Змагання проводяться за розробленими ФСТУ Правилами змагань зі спортивного туризму, остання редакція яких затверджена Мінсім’ямолодьспортом  України 24.04.2008. Середньорічна кількість громадян, що протягом року беруть участь у змаганнях різного рангу зі спортивного туризму по лінії Федерації складає приблизно 49,0 тисяч осіб. З них щорічно беруть участь у змаганнях туристських спортивних походів майже 27,0 тисяч туристів-спортсменів, 2,0 тисячі – у всеукраїнських  змаганнях з техніки видів спортивного туризму і ще приблизно 20 тис. – у регіональних змаганнях.

 

 Члени Федерації регулярно здійснюють спортивні туристські походи у Карпатах, Кримських горах, по Азовському та Чорному морях, а також в інших регіонах України. Крім того, щороку члени Федерації здійснюють складні спортивні походи по Алтаю, Кольському півострову, Карелії, Уралу, Кавказу  в Російській Федерації та в інших країнах західної Європи, Америки, Африки, Азії.

 

За час існування Федерації (2001-2012 рр.) за підсумками змагань зі спортивного туризму 199 туристам-спортсменам присвоєно спортивне звання “Майстер спорту України”, в т. ч. в 2014 році – 11 спортсменам.

 

Члени Федерації неодноразово брали участь у різноманітних спортивно-просвітницьких експедиціях:

  • 2001р. – на велосипедах, байдарках та пішки місцями, пов’язаними з життям та діяльністю короля України Данила Галицького;

velo-satori

  • 2002р. – на вітчизняних мотоциклах від Києва до Кам’яної Могили у Запорізьких степах уздовж східних кордонів України;

  • 2003р. – на велосипедах, вітрильних яхтах та автомобілях від Кам’яної Могили через Крим до дельти Дунаю.

У планах Федерації подальше сприяння розвитку та поширенню спортивного туризму в Україні як масового, широкодоступного виду спорту з одного боку, і як спорту вищих досягнень – з іншого, розвиток міжнародних зв’язків з туристсько-спортивними організаціями інших країн, активізація туристсько-спортивного руху в Україні.

10314093jtA
 

В листопаді 2011 року за ініціативи ФСТУ та за активної участі національних туристсько-спортивних організацій Росії, Білорусі, Литви, Молдови, Казахстану та Киргизії була створена Міжнародна асоціація громадських об’єднань зі спортивного туризму “Міжнародна Федерація спортивного туризму” зі штаб-квартирою в Москві (РФ). Організація легалізована в установленому порядку Міністерством юстиції Росії у лютому 2012 р. Федерація спортивного туризму України є членом Міжнародної федерації, що підтверджується свідоцтвом № 006.

 

Президент МФСТ – Майстер спорту СРСР зі спортивного туризму Ярошевський О.Е. (м.Москва, РФ)

 

Керівними органами МФСТ є: Рада МФСТ, Президія МФСТ;

 

Керівна особа – президент МФСТ.

 

Рада є найвищим керівним органом МФСТ.

 

В роботі Ради з правом голосу беруть участь керівники або уповноважені належним чином представники членів МФСТ – національних федерацій спортивного туризму. На засіданні Ради кожен член МФСТ має по одному голосу. У роботі Ради з правом вирішального голосу бере участь президент МФСТ без впливу на визначення кворуму.

 

Керує роботою Ради один з представників національних федерацій – членів МФСТ (по черзі впродовж одного року), який на період керівництва є Головою Ради. Черговість керівництва Радою МФСТ на трирічний період встановлюється звітно-виборчим засіданням Ради.

 

Головними завданнями діяльності МФСТ| на сучасному етапі Рада Федерації визначила розвиток системи і забезпечення масовості міжнародних змагань зі спортивного туризму, підвищення престижності занять спортивним туризмом серед широких верств населення, в першу чергу – молоді.

 

На виконання рішень Ради МФСТ Федерація спортивного туризму України спільно з Міжнародною федерацією офіційно звернулися до Міністерства молоді та спорту України щодо внесення відповідних змін до розділу “Спортивний туризм” Єдиної спортивної класифікації України, сприяння у проведенні в Україні міжнародних змагань, участі команд України в міжнародних змаганнях за її межами та внесла відповідні пропозиції щодо включення Мінмолодьспортом цих змагань до Календарного плану міжнародних та всеукраїнських змагань на 2013 рік.

 

02-voshod-luny-kazbek

До Календарного плану міжнародних змагань МФСТ на 2013 рік увійшли 13 змагань, в т.ч. на території України проведені міжнародні змагання з техніки лижного  туризму (Сумська обл..), водного (Івано-Франківська обл., р.Чорний Черемош), пішохідного (м.Київ) та велосипедного (Автономна Республіка Крим) видів спортивного туризму. Крім того у 2012 року та 2013 року за ініціативи Ради ветеранів ФСТУ  проведені І та ІІ Міжнародний зліт ветеранів спортивного туризму.

 

У 2013 – 2016 роках наша Федерація бере участь у міжнародних змаганнях з туристських  спортивних походів (суддівство звітів) й виборює друге командне місце. У 2016 році нашій Федерації було доручено проведення першого чемпіонату світу з туристських спортивних походів.

 

З 2012 року наша Федерація є членом Федерації Європейського союзу велотуристів (штаб-квартира в Парижі, Франція) –

 

17 березня 2012 року в м. Муртоза (Португалія) на Генеральній Асамблеї Європейського Союзу велосипедного туризму (European Union of Cycle Touring, скорочено – UECT) нашу Федерацію в особі Комісії з велосипедного туризму було прийнято в члени UECT – свідоцтво №170

 

Там же представників Федерації Соколова В.А. – віце-президента ФСТУ та Пахолюка Т.П. члена Президії ФСТУ, голову комісії з велосипедного туризму ФСТУ, було обрано відповідно членом Виконкому UECT та секретарем UECT.

 

UECT було засновано в 2002 році. Станом на сьогодні до складу входять організації велотуристів з семи країн Європи: Франції, Бельгії, Польщі, Іспанії, Португалії, України та Люксембургу.

 

Головним щорічним спортивно-туристським заходом UECT є Європейський тиждень велотуризму. Представники Комісії з велосипедного туризму Федерації брали участь у 6-му (2010 р., м. Пруднік, Польща), 7-му (2011 р., м. Марш-ен-Фаменне, Бельгія) та 8-му (2012 р., м. Хіхон, Іспанія) Європейських тижнях. Також велотуристи Федерації чисельними (до 50 чол.) делегаціями брали участь у зльотах велотуристів Польщі у 2011-2014 рр.

 

За рішення Виконкому UECT наша Федерація отримала право на проведення 11-го Європейський тижня велотуризму в 2015 році в Україні, який достойно  проведений у Львівській області (базування у м. Жовква).

 

Окрім участі у заходах UECT  наша Федерація організувала і провела у травні 2012  р. перший відкритий зліт велотуристів ФСТУ за участю велотуристів з Польщі, Франції та Росії, а у 2013 році другий (Львівська область).

 

 Фінансове забезпечення діяльності Федерації здійснюється частково за рахунок  надходження бюджетних коштів на забезпечення спортивно-масової діяльності Федерації. Мінмолодьспорт України здійснює часткове фінансування всеукраїнських змагань зі спортивного туризму через підпорядковані йому обласні управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Зазначені кошти переважно використовуються на відрядження суддів, нагородження переможців змагань. Видатки на участь команд у змаганнях проводяться за рахунок учасників. Певну фінансову допомогу Федерації відповідно до укладеного договору про співпрацю надає Спортивний комітет України, кошти якого йдуть на проведення семінарів з підготовки суддів та інструкторських кадрів зі спортивного туризму.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Яндекс.Метрика