Івано-Франківська ОФСТ

IMG_4966
Чорногірський хребет Карпат. Автор Климко Віктор.

З метою розвитку спортивного туризму та на підтримку активного відпочинку на Прикарпатті 8 липня 2000 року установчими зборами ФСТ Івано-Франківської області була створена Івано-Франківська обласна федерація спортивного туризму.  Зареєстрована в Івано-Франківському обласному управлінні юстиції 17 січня 2001 року (свідоцтво про реєстрацію об’єднання громадян №295).

Прийнята до складу Федерації спортивного туризму України як її місцевий осередок 19 лютого 2001 року (протокол засідання президії ФСТ України №11).

Адміністративне приміщення знаходиться в м. Івано-Франківську по вул. Нечуя-Левицького, 19.

За  час свого існування Федерація спільно  з  Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді, управлівнням молоді та спорту ОДА, департаментом міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури ОДА  взяла участь у понад п’ятдесяти Всеукраїнських  змаганнях  з  різних  видів спортивного туризму. За  результатами  виступів  на  змаганнях  одному  спортсмену області присвоєно звання «Майстер спорту України», 32 спортсменам – звання «Кандидат в майстри спорту»,  3 членам Федерації присвоєно звання «Спортивний суддя національної категорії»,  а 7 – «Спортивний суддя І категорії».

Члени  Федерації  регулярно  здійснюють  спортивні  туристські походи у Карпатах. Крім того, щороку члени Федерації здійснюють складні спортивні  походи  по  горах Приполярного Уралу, Кавказу, Східних та Західних Саян.

 


Обласні змагання з пішохідного туризму в закритому приміщенні серед учнівської молоді 27-29 листопада 2015 року

Згідно наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 20.10.2015 року № 449 на базі Долинської філії ОДЦТКУМ в смт. Вигода Долинського району (Вигодська ЗОШ І-ІІІст.) були проведені обласні змагання з пішохідного туризму в закритому приміщенні серед учнівської молоді в яких взяли участь 19 команд (95 учасників), 18 із них з нашої області та одна команда гостей з Львівської області.

Головний суддя змагань – Мороз Михайло Васильович (суддя національної категорії).

Команди змагались на дистанції другого класу «Особисто-командна смуга перешкод». В командному заліку призерами були наступні  команди:

  • І місце – команда Долинськго району;
  • ІІ місце – команда Тисменицького району;
  • ІІІ місце – команда Богородчанської ЗОШ І-ІІІст №1 Богородчанської районної ради.

 

_TS88599

 

_TS88574 _TS88584

 

_TS88572

 

Щороку в четверту суботу листопада весь світ разом із Україною вшановує пам’ять жертв голодоморів, організованих радянською владою для знищення української нації, відповідно були солідарними з українським народом і всі учасники обласних змагань в закритому приміщенні, так, 28 листопада о 16год. змагання було призупинено для того щоб запалити свічку пам’яті та вшанувати хвилиною мовчання жертви  голодомору.

 

ІІ зліт ветеранів туризму Івано-Франківської області

За підтримки Ради професійних спілок Івано-Франківської області, департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, федерації спортивного туризму Івано-Франківської області та Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. З 2 по 4 жовтня 2015 року в м. Яремче відбувся ІІ-ий зліт ветеранів туризму Прикарпаття.

IMG_3337_thumb

Учасниками зльоту стали близько чотирьох десятків ветеранів туристської галузі Прикарпаття в трьох вікових категоріях: 50-60 річні, 60-70 річні та ті кому вже виповнився сьомий десяток років і більше.

Організаційним комітетом зльоту було розроблено програму в якій мали місце секції ветеранів спортивного туризму, ветеранів туристсько-екскурсійної галузі, ветеранів освітянського туризму. Водночас із секціями працювали: виставка старих звітів спортивних туристських походів, щоденників, альбомів про походи, старих та нових фотографій, портретів, старого та нового туристичного спорядження, конкурс кіно і відеофільмів.

Для активних ветеранів була зорганізовано сходження на г. Маковиця та екскурсію в Яремчанський музей етнографії та екології Карпатського краю. Суботнім ранком, перед сходженням на г. Маковиця, була відправлена служба Божа за туристами яких вже немає серед нас.

IMG_3523_thumb

Сходження на гору Маковиця

 

IMG_3442_thumb

 

Вечори ветерани проводили біля вогнища та ділилися спогадами про минулі походи, підкорення вершин, змагання. Спогади супроводжувалися піснями на туристську тематику під гітару. Перед закриттям працювала секція на тему «Розвиток туризму та Прикарпатті в сучасних умовах». На церемонії закриття зльоту кожному ветерану були врученні іменні грамоти за вагомі особисті внески у розвиток туристичної галузі Івано-Франківщини.

IMG_3435_thumb

Масове сходження школярів області на вершину

г. Говерла

З нагоди відзначення Всесвітнього Дня туризму та Дня працівника освіти, відповідно до наказу департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації від 09. 09. 2015 року № 387 3 жовтня ц.р. Івано-Франківським обласним державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді було організовано масове сходження школярів області в кількості майже 800 учасників на найвищу вершину Українських Карпат – г. Говерлу.

CIMG1131_thumb

CIMG1128_thumb

56-ті обласні змагання «Чемпіонат області з пішохідного туризму серед учнівської молоді»

У цьому році у  відповідності з наказом департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 14.05.2015 №265 було організовано роботу туристсько-оздоровчого маршрутного табору «Мандрівник», в рамках табору  з 12 по 20 червня ц.р. були проведені 56-ті обласні змагання «Чемпіонат області з пішохідного туризму серед учнівської молоді».  

Змагання щорічно проводяться з метою популяризації спортивного туризму та здорового способу життя, організації активного дозвілля учнівської молоді, підвищення майстерності пішохідних мандрівників.

В змаганнях взяли участь 13 команд (104 уч.) з міст та районів області. Головний суддя змагань – спортивний суддя національної категорії – Сабада Степан Йосипович.Фото0228 Юні туристи змагались на дистанції  «Крос-похід» ІІІ клас дистанції (маршрут прокладений від  ур. Скиток – пол. Монастирецька – вод. Манявський – с. Гута – хата на р. Бистрий – хр. Пасічний – пол. Середня – інф. вк. під г. Висока – хр. Матагів – ур. Софера – екологічна стежка під г. Грофа – ур. Кругла – Піскавське лісництво – пол. Гича – ур. Кругла Млака – ур. Яворова Кичера – прикордонний стовпчик №26 – мендунок Бескид – ур. Правич – г. Пустошак Великий – Німецька полонина – г. Соколова – ур. Шандра та додатковому  проходженні етапів туристської техніки: підйом по схилу(2А); крутопохила навісна переправа вниз через яр (річку) (3А); навісна переправа через річку(2А); преправа по мотузці з перилами(1А); в’язання вузлів (1 А); траверс схилу (2Б); переправа через річку (яр) по колоді (2Б).

 

IMG_0641

IMG_0613

Призерами 56-тих обласних змаганнь «Чемпіонат області з пішохідного туризму серед учнівської молоді» стали:

І місце – команда Долинського району, керівник – Мороз Ростислав Михайлович;

ІІ місце – команда Богородчанської ЗОШ І-ІІІст. №1 Богородчанської районної ради, керівник – Гатич Іван Димтрович.

ІІІ місце – команда «Ірбіс» Серафинецької ЗОШ І-ІІІст. Городенківської районної ради, керівник – Симків Богдан Володимирович;

 Районні змагання з техніки пішохідного туризму серед учнівської молоді «Пам’яті Героя України Сергія Дідича

IF3

15-17 травня  в с. Михальче Городенківського р-ну на мальовничому березі Дністра на базі дитячого табору відпочинку «Перлина Придністров’я»відбулись районні змагання з техніки пішохідного туризму серед учнівської молоді «Пам’яті Героя України Сергія Дідича». Після багаторічної перерви районні змагання з туристської техніки  були відновлені за ініціативи голови Городенківської районної ради Кобилянського Б.М. та голови Городенківської РДА Буджака В.С., начальника відділу освіти Заліщука М.М., а також завдяки активній підтримці районної організації партії «Свобода» на чолі із Василем Токариком. Практичну частину у проведенні самих змагань та конкурсів взяли на себе керівники гуртків Івано-Франківського ОДЦТКУМ Симків Б.В.,  Загарук Б.І. та завідувач Городенківською філією ОДЦТКУМ Гнатишин В.М.

if1У змаганнях взяли участь 14 команд від шкіл району. Юні туристи показували свої вміння долати природні перешкоди на динамічній дистанції «Смуга перешкод».

Програма змагань включала в себе наступні конкурси:

–       Розпалювання вогнища

–       В’язання вузлів

–       Краєзнавча вікторина

–       Влучний стрілець (стрільба із пневматичної гвинтівки)

–       Орієнтування на місцевості

–       Майстер клас із виготовлення ляльки із сіна

–       Конкурс патріотичної пісні, поезії, прози

У комплексному заліку призерами змагань стали:

І місце – команда «Ірбіс» Серафинецької ЗОШ І-ІІІ ст.

ІІ місце – команда Незвиського НВК

ІІІ місце – команда Чернелицької ЗОШ І-ІІІ ст.

Команди призери  були нагороджені  грамотами РДА, а також цінними призами.IF2JPG

Пам’ятними призами від власниці магазину «Візерунки Покуття» Гаврилюк Наталії, яка і проводила майстер клас із виготовлення ляльки із сіна, були відмічені кращі команди на дистанції «Смуга перешкод»:

–       І місце — команда «Ірбіс» Серафинецької ЗОШ І-ІІІ ст.

–       ІІ місце – команда Незвиського НВК.

–       ІІІ місце –  команда Рашківської ЗОШ І-ІІ ст.

Призами від родини Дідичів були відмічені команди: Олієво-Королівської, Рашківської, Незвиської шкіл. Пам’ятним призом був нагороджений найстарший із  керівників команд, ветеран туризму  керівник команди із Корнівського НВК Савчук М.І.

Також кожна команда отримала журнали «Краєзнавець Прикарпаття» від обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, патріотичну літературу від організації Холодний Яр.

Обласні туристські змагання «Памяті ветеранів туризму» серед учнівської молоді

 

DSC06827_1

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації від 31.03.2015р.  № 179 в  с. Новоселиця Долинського району з 6 по 10 травня ц. р. відбулися обласні туристські змагання «Пам’яті ветеранів туризму» серед учнівської молоді в яких взяли участь 14 команд (140 уч.) із  міст та районів Івано-Франківської області.

Головний суддя змагань – Мороз Михайло Васильович, суддя національної  категорії

Юні туристи змагалися на дистанціях трьох видів: «Крос-похід» (дистанція ІІІ-го класу), «Смуга перешкод» (дистанція ІІІ-го класу) та «Смуга перешкод «Зв’язки» (дистанція ІІ-го класу).

Вигода 112                                 SAM_3703_1    IMG_2725

Призерами  обласних туристських змагань  «Пам’яті ветеранів туризму» серед учнівської молоді стали:

На дистанції «Крос-похід»

І місце – команда Долинського району;

ІІ місце – команда Богородчанської ЗОШ І-ІІІст №1 Богородчанської районної ради;

ІІІ місце – команда Тисменицького району.

На дистанції «Смуга перешкод»

І місце – команда Долинського району;

ІІ місце – команда міста Івано-Франківська;

ІІІ місце – команда «Ірбіс» Серафинецької ЗОШ І-ІІІст Городенківської районної ради;

На дистанції «Смуга перешкод «Зв’язки»

І місце – команда Долинського району;

ІІ місце – команда Тисменицького району;

ІІІ місце – команда «Ірбіс» Серафинецької ЗОШ І-ІІІст Городенківської районної ради.

В комплексному заліку

І місце – команда Долинського району;

ІІ місце – команда «Ірбіс» Серафинецької ЗОШ І-ІІІст Городенківської районної ради;

ІІІ місце – команда Богородчанської ЗОШ І-ІІІст.  №1 Богородчанської районної ради.