Сумська ОФСТ

сумы 200
Яблуня-колонія. Сумська область, с. Андріівка.

Сумщина – овіяний легендами і славою край, край казкової природи. Тут несуть свої води тихоплинний Псел і кришталева Ворскла, блакитна Сула і прозорий Сейм, пісенна Десна.

Багатовікова історія Сумщини відбилася в численних пам’ятках матеріальної та духовної культури.

Тут можна побачити унікальні природні пам’ятки: державний степовий заповідник в Лебединському районі «Михайлівська цілина», в якому зустрічається 525 видів рослин; Червонотростянецький дендропарк у Тростянецькому районі, де збереглися найстаріші на Лівобережжі насадження дібровного типу з віковими ясенами, кленами, липами, дубами; загадкова яблуня-колонія; лісовий заказник «Великий Бір» у Шосткинському районі – своєрідний музей сосен. Поблизу Ромен знаходиться всесвітньовідома геолого-тектонічна пам’ятка – «Гора Золотуха» (геологічний соляний купол), а в Лебединському районі – пам’ятка льодовикового періоду – озеро Шелехівське.

Рідкісні зразки флори і фауни зустрічаються у Деснянсько-Старогутському Національному природному парку, що в Середньобудському районі. Прадавню історію краю можна відчути біля єдиного в Україні пам’ятника мамонту, що знаходиться в с. Кулишівка Недригайлівського району, а над долиною р. Сула на території Роменського району побачити унікальні Посульські скіфські некрополі, серед яких знаходиться найвищий скіфський курган Дніпровського Лівобережжя Старша Могила.