Блог Новини ФСТУ

Туристи- лижники змагалися на буковинських трасах

Надія Сичова
27 Лют 2017

Декілька років поспіль через аномально теплі зими національна федерація спортивного туризму не могла провести чемпіонат України з лижного туризму в Чернівецькій області. Але нещодавно, під кінець зими, це вдалось здійснити.

В околицях м. Чернівці, на засніжених схилах лісових масивів у селах Валя Кузьмина та Грушівка Глибоцького району, відповідно до календарного плану спортивних заходів Міністерства молоді та спорту України змагались 12 команд з 8 регіонів України, а саме: Волинської, Рівненської, Закарпатської, Сумської, Житомирської, Кіровоградської, Харківської та Чернівецької областей.

На урочистому відкритті чемпіонату спортсменів щиро вітали начальник відділу туризму Чернівецької облдержадміністрації Фурдига В. М., заступник голови Глибоцької райдержадміністрації Лопуляк І. К., начальник управління освіти, молоді та спорту Глибоцької райдержадміністрації Барарюк В. І., староста села Валя Кузьмина Джуряк О. К., віце президент національної федерації спортивного туризму Толстіхін Л. М., почесний президент федерації спортивного туризму України Соколов В. А.

2_thumb

Промовці відзначили, що вперше туристи-лижники зібрались у такому широкому представництві на дистанціях найвищого 5 класу. За перемогу в таких змаганнях може бути присвоєне високе звання «Майстер спорту України»  .

Від відділу туризму облдержадміністрації на згадку про перебування на гостинній Буковині всім командам були вручені пам’ятні сувеніри.

Завдяки сприянню Волоківської об’єднаної територіальної громади (голова Глопіна В. І.) для учасників чемпіонату були створені комфортні умови для проживання та харчування.

Особливе навантаження випало на долю суддівської колегії, адже через зменшення снігового покриву по декілька разів прийшлось змінювати раніше підготовлені дистанції. Крім суддів від команд забезпечували суддівство змагань працівники Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій та члени Глибоцького районного спортивного клубу «Меридіан». До речі, Глибоччина є одним з базових осередків розвитку лижного туризму в Україні. Тож і представництво глибочан у командах Чернівецької області було найбільшим.

6_thumbПершого дня учасники змагались на довгій дистанції «Лижний маршрут» протяжністю близько 10 км. Крім виснажливих перегонів з елементами спортивного орієнтування учасники долали технічні етапи на швидкість. Команда федерації спортивного туризму Чернівецької області в складі Андрія Федорюка (капітан), Шелепюк Наталі, Марчука Андрія, Кіса Олега на одному диханні пролетіла по дистанції, та ще й з мінімумом штрафів на технічних етапах, і вже була недосяжною для суперників. Недаремно по вихідних, незважаючи на морозну погоду, наполегливо готувались і тренувались перед чемпіонатом.

14_thumb 10_thumb 9_thumb 7_thumb

Призерами на «Лижному маршруті» стали команди з Волинської та Закарпатської обласних федерацій спортивного туризму.

Другого дня спортсмени долали «Смугу перешкод» індивідуально. Інтрига змагань була неймовірною, адже лідерка з Волині Варинюк Софія всього одну секунду виграла у кращої спортсменки з Буковини Шелепюк Наталі. І це на дистанції протяжністю більше трьох кілометрів!

Цікаво, що бронзові медалі в особистому заліку вибороли подружня пара Федорюк Галина та Андрій, які є членами Глибоцького турклубу «Меридіан». Срібло дісталось наполегливому спортсмену Денису Константинову з Житомирської області. А перемогу святкував (і, мабуть, закономірно) неодноразовий чемпіон України з лижного туризму, майстер спорту України Оришко Олександр з Волині. За сумою чотирьох найкращих результатів на цій дистанції (а всього від команд стартувало по шість спортсменів) першість знову була за буковинцями. Друге і третє місця вибороли команди з Волині.

На заключній дистанції «Смуга перешкод» (командна) протяжністю близько трьох кілометрів лижники змагались в умовах різкого потепління. Судді на деяких  етапах під керівництвом начальника дистанції Качуляка Валерія невтомно вручну підсипали сніг, щоб всі команди були в рівних умовах. Тож нарікань не було. На цій динамічній дистанції команди в повній мірі продемонстрували свою технічну і тактичну майстерність, вміння транспортувати потерпілого на саморобних нартах та долати лавинонебезпечні ділянки. За гострої конкуренції команда з Волинської ОФСТ №1 у складі Оришка Олександра, Гейне Миколи, Марчука Андрія, Варинюк Софії  швидше за інші команди пройшла смугу перешкод і перемогла. Команда Чернівецької ОФСТ №1 була другою, а Рівненської ОФСТ – третьою.

У загальнокомандному заліку за сумою результатів на трьох дистанціях команда Чернівецької ОФСТ №1 (тренер Дудка А.П.) перемогла. Срібними та бронзовими призерами були, відповідно, команди Волинської ОФСТ №1 та №2 (тренер Оришко О.О.

На урочистому закритті чемпіонату голова лижної комісії федерації спортивного туризму України Колотуха О. В. відзначив якісну організацію та проведення змагань з боку Чернівецької ОФСТ та Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, чітку неупереджену роботу суддівської колегії та головного судді Дудки А. П., турботу та опіку начальника управління освіти Глибоцької райдержадміністрації Барарюка В. І., директора Валякузьминської ЗОШ I-II ст. Паламар С. Д., кухарів Руснак Л. П. та Джуряк О. М. Він висловив надію на зустріч у такому ж складі всіх спортсменів на особистому чемпіонаті України з лижного туризму у м. Суми.

Президент Чернівецької ОФСТ Скрипник В. В. запросив туристів-лижників України організовувати подібні змагання на Буковині і в майбутньому.

Оксана Меленко,

головний секретар чемпіонату,

методист Глибоцького центру туризму

 

Протоколи змагань за посиланням Протокол ЧУ лижний командний2017

Залишити коментар