Блог Новини ФСТУ

Перші офіційні змагання зі Скандинавської ходьбі відбулися!

Надія Сичова
22 Тра 2021

Скандинавська ходьба офіційно визнана видом спорту, як один із видів  спортивного туризму. Змагання зі скандинавської ходьби офіційно включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України Міністерства молоді та спорту України.

З 15 по 16 травня на острові Хортиця відбулося свято спорту – Всеукраїнські змагання зі спортивного туризму – скандинавська ходьба серед молодших та старших юнаків та дівчат, серед дорослих (без обмеження віку). Одночасно проведений чемпіонат України зі спортивного туризму – скандинавська ходьба серед учнів та студентів.

По результатам змагань деякі спортсмени виконали кваліфікаційні норми для отримання, поки що ІІІ спортивних розрядів.

У змаганнях брали участь 267 спортсменів з 9 областей нашої країни. Наймолодшому учаснику – 8 років, найбільш шанованій учасниці 70+.

Урочисте відкриття змагань було доручено Ружину Юрію – раднику  губернатора Запорізької області з питань спорту та Шепелю Юрію керівнику Запорізького  відділення (філії) КФВС МОН.урочистоПеред початком змагань учасників привітали запальним виступом хлопці та дівчинка Козацького спортивного центру “Спас Яр”!DSC01607_thumb

Після чого за традицією перед змаганнями здійснена розминка під керівництвом членкині робочої групи  скандинавської ходьби ФСТУ – Сироткіної Тетяни.DSC01652_thumb

Ознайомлення з дистанцією проведено, як  дистанція “флеш-моб” – 2,5 км, в якій міг взяти участь кожний бажаючий і перевірити свої можливості.

DSC01702_thumb

На офіційні старти вийшли досвідчені спортсмени. Змагання проводилися на трьох дистанціях, які враховували вікові категорії: дистанція І класу по пересіченій місцевості із довжиною 2,5 км. Дистанція ІІ класу по пересіченій місцевості із довжиною 5 км. Дистанція ІІІ класу по пересіченій місцевості із довжиною 10 км. Одночасно до змагань на дистанціях ІІ та ІІІ класу долучилися спортсмени з вадами зору.

Дружня обстановка допомагала спортсменам долати дистанції й на завершення для підтримки усіх учасників пригостили смачним кулішом на обід.

Без нагород ніхто не залишився, бо кожному спортсмену який подолав дистанцію були вручені медалі фінішера.DSC01815_thumb

Федерація спортивного туризму дякує за допомогу і підтримку Департамент освіти і науки Запорізької області, спонсорів: вода Моршинська-спорт, ТМ Трекінг і Українську Школу оздоровчої скандинавської ходьби.

 

Ігор Єфіменко – голова робочої групи зі скандинавської ходьби федерації спортивного туризму України

Залишити коментар