Блог Змагання > Новини ФСТУ

Яремче гостинно прийняло чемпіонат: несамовитий Прут і водоспад

Надія Сичова
23 Кві 2019

Доволі насиченим видався минулий тиждень для спортсменів-туристів, які змагались у напруженій і безкомпромісній боротьбі на Чемпіонатах України з водного спортивного туризму серед дорослих та студентської й учнівської молоді.

Цього року змагання відбулись 16-20 квітня у м. Яремче на Івано-Франківщині, що було достатньо ризикованим рішенням для організаторів (останній чемпіонат був проведений у 2002 році), оскільки гірська річка Прут не завжди є повноводною у другій декаді весни, проте завжди залишається надзвичайно цікавою, мальовничою та динамічною, а також найскладнішою для проходження туристами при високому рівні води.

Завдяки підтримці профільних міністерств: молоді та спорту та освіти і науки України, завданням ФСТУ було організувати обслуговування цих змагань. Слід зазначити, що ГСК та бригада суддів (головний суддя – Дмитро Ващук, ССНК, Хмельницька ОФСТ) забезпечили належний рівень роботи на дистанціях. До проведення змагань були залучені рятувальники підрозділів ДСНСУ у Львівській та Івано-Франківській областях які оперативно надавали допомогу та контролювали безпеку змагань.

На мальовничій галявині поруч водоспаду Пробій бурхливої річки Прут, що у м. Яремче, розтушувалось наметове містечко, у якому перебувало понад 100 учасників змагань. Неймовірне за чарівністю місце у серці Карпат та фантастичне явище зміни пори року щодня, примхливих кліматичних умов залишили найяскравіші враження в усіх без винятку – молоді, суддів та досвідчених туристів. Адже пекуче сонце, ранкові приморозки, лапатий сніг та неймовірна злива тривалістю півтори доби (рівень води піднявся більше ніж на 1,5 метри) додали командам відповідного стресу, емоцій і насолоди від перемог та особистих рекордів досвідченим спортсменам і дебютантам змагань.

Підготовка до кожної змагальної дистанції на гірській річці Прут потребувала нових тактичних та технічних дій від екіпажів, оскільки водна стихія була у попередній день зовсім іншою за характером течії, кількістю перешкод. Ці обставини вимагали від учасників високої концентрації та злагоджених командних дій, що безумовно загострювало конкуренцію. Слід засвідчити відчутний приріст рівня технічної й тактичної майстерності туристів, продемонстрований на усіх змагальних дистанціях, особливо серед школярів та студентів.

На старт чемпіонату України з водного спортивного туризму серед дорослих (дистанції 5 класу) вийшли 89 спортсменів: 11 екіпажів катамаранів чотиримісних С-4, та 14 екіпажів катамаранів двомісних С-2 (16 майстрів спорту України та 41 КМС) з 8 збірних команд регіонів України: Львівської, Чернівецької, Тернопільської, Івано-Франківської, Київської, Хмельницької, Житомирської та Вінницької областей. У чемпіонаті серед студентської та учнівської молоді (дистанції 4 класу) взяло участь 46 спортсменів: 6 екіпажів катамаранів чотиримісних С-4, та 11 екіпажів катамаранів двомісних С-2.

Спортсмени змагались на дистанціях «Ралі», Слалом», «Спринт» та «Рятувальні роботи» долаючи перекати, шевери, бочки, зливи, пороги, найскладніший з яких є водоспад Пробій. Переконані, що ці змагання допоможуть командам продовжити активну підготовку до цьогорічних спортивних походів та мандрівок.

Федерація та суддівська колегія висловлює повагу Яремчанській міській раді за допомогу в організації змагань та обласній організації Комітету ФВіС за забезпечення призерів та переможців серед школярів та студентів кубками, медалями та грамотами.

На глибоке переконання організаторів змагань, тренерів та представників команд подібні масові туристсько-спортивні заходи здатні розвивати молодь, пропагувати здоровий спосіб життя, формувати інтерес до систематичних занять спортивним туризмом, фізичною культурою та спортом.

Результати загального заліку серед дорослих:

катамарани чотиримісні С-4

1м. – Львівська ОФСТ

2м. – Львівська ОФСТ-1

3м. – Вінницька ОФСТ

катамарани двомісні С-2

1м. – Львівська ОФСТ

2м. – Хмельницька ОФСТ-1

3м. – Тернопільська ОФСТ

Протоколи змагань за посиланням Протоколи ЧУ водний

Результати загального заліку серед студентської та учнівської молоді:

катамарани чотиримісні С-4

1м. – Чернівецька ОФСТ (м. Новоселиця)

2м. – Івано-Франківська ОФСТ

3м. – Тернопільська ОФСТ

катамарани двомісні С-2

1м. – Тернопільська ОФСТ

2м. – Чернівецька ОФСТ (м. Новоселиця)

3м. – Івано-Франківська ОФСТ

Протоколи змагань за посиланням Протокол ЧУ КФВС МОНУ

Фотоматеріал зі змагань за посиланням Фотозвіт, посилання на масмедіа Івано-Франківське TV  та Ютуб

Матеріал підготував – Тарас Блистів

 

Залишити коментар