Блог Новини ФСТУ

Відбувся Всеукраїнський семінар спортивних суддів та тренерів з гірського спортивного туризму

Надія Сичова
19 Січ 2021

 

15-18 січня 2021 року відбувся Всеукраїнський семінар спортивних суддів І-ІІ категорії та тренерів зі спортивного гірського туризму, передбачений Календарним план фізкультурно-оздоровчих заходів Спортивного комітету України, затвердженим Міністерством молоті та спорту України Наказом від 28.12.2020 р. №2821. Організаторами заходу виступила комісія з гірського спортивного туризму Федерації за підтримки комунального закладу “Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді” Запорізької обласної ради). Семінар проходив в online режимі на платформі сервісу для проведення відеоконференцій Google Meet.

Підготовка до семінару почалася з жовтня місяця 2020 року: програма, лектори, відео матеріали, організаційні документи, відпрацювання роботи в режимі online.

У роботі семінару взяли участь представники м. Києва та 11 областей України: Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Львівської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської, загальною кількістю 126 учасників.  Викладачами семінару стали спортивні судді національної, першої та другої категорій, які мають великий досвід організації та проведення обласних та Всеукраїнських спортивних змагань, а також провідні тренери з гірського спортивного туризму, вихованці яких неодноразово ставали переможцями та призерами обласних спортивних змагань, чемпіонатів і кубків України.

На початку семінару з привітальним словом до учасників звернулася віцепрезидентка ФСТУ Надія Сичова. Вона ж ознайомила всіх присутніх зі змінами у нормативно-правових документах, що регламентують проведення спортивних змагань зі спортивного туризму, у тому числі й проєкту Правил спортивних змагань зі спортивного туризму підпорядкованих міжнародним правилам змагань. Тетяна Дябло (спортивний суддя національної категорії), освітила історію розвитку та становлення змагань з гірського спортивного туризму в Україні. Анна Доценко (спортивний суддя І категорії), розглянула у своїй доповіді Правила змагань зі спортивного туризму, умови змагань та їх структурні складові, звернула докладну увагу на особливості проведення змагань зі спортивного гірського туризму за бонусною системою. Олександр Шураєв (спортивний суддя І категорії) зупинився на нормативних документах, що регламентують організацію медичного супроводу змагань. Також цікавими для присутніх були питання пов’язані з психологічною підготовкою спортсменів до змагань, які освітила Яна Рогатіна (спортивний суддя ІІ категорії).

Під час практичної частини семінару на розгляд учасників був представлений ряд навчально-методичних відеороликів з виконання технічних прийомів на змаганнях з гірського спортивного туризму, які були підготовані Світланою Бебешко (спортивний суддя національної категорії) та Оленою Хомяковою (спортивний суддя ІІ категорії).

 cеминар  чеминар4 cеминар2

Особливу увагу під час проведення семінару було приділено питанням підготовки дистанцій змагань (Сергій Дворниченко, спортивний суддя національної категорії), забезпеченню безпеки змагань (Антон Григорович, спортивний суддя національної категорії), організації роботи суддів та дотриманню ними суддівської етики, аналізу типових суддівських помилок та причин їх виникнення (Володимир Бляхович, спортивний суддя І категорії).

Наприкінці семінару слухачі розглянули питання інформаційного забезпечення змагань: організацію рекламної компанії, створення афіш, розповсюдження інформації про змагання, на яких у своїй доповіді детально зупинилась Людмила Кобилянська (спортивний суддя ІІ категорії).

Screenshot_3Screenshot_4

 

Учасники плідно працювали вподовж роботи семінару, поділилися практичним досвідом та обговорили актуальні питання стосовно подальшого розвитку гірського спортивного туризму в Україні.

Наприкінці семінару слухачам запропоновано пройти тестування щодо освоєння викладеного на семінарі та запропонованого на самостійне вивчення матеріалу. За результатами оцінки тестування слухачам видані відповідні довідки та сертифікати про участь в суддівському семінарі.

Дябло Тетяна

Доценко Анна

 

Федерація спортивного туризму висловлює свою подяку організаторам семінару, в першу чергу Запорізькому обласному центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, за дозвіл скористатися майданчиком Центру і особисто модератору заходу Анні Доценко.

Надія Сичова


1 коментар Додати коментар

  • Підкажіть будь ласка, де можна було знайти інформацію про даний семінар. Жодних анонсів не знайшов на цьому сайті та сайті гірської комісії. Чому не усі зацікавлені змогли прийняти участь? Дякую.

Залишити коментар